[PRZEWODNIK FRANKOWICZA] Odcinek 2 – Od czego zacząć proces sądowy z bankiem?

Przewodnik frankowicza - odcinek 2
Udostępnij:
Oceń ten wpis!

Sprawę należy rozpocząć od przeprowadzenia gruntownej analizy umowy kredytu oraz zbadania sytuacji osobistej i zawodowej kredytobiorcy w dacie jej zawarcia.

Analiza umowy kredytu w naszej kancelarii jest całkowicie bezpłatne. Dopiero po przygotowaniu takiej analizy kredytobiorca ma pełną wiedzę, czy jego umowa kwalifikuje się do postępowania sądowego i na jakich zasadach, a także o co może walczyć z bankiem w sądzie i ile będzie to kosztowało.

Kolejny krok to zebranie odpowiedniej dokumentacji. Do wszczęcia procesu potrzebne jest zaświadczenie, o które należy wystąpić do swojego Banku. Link do pobrania gotowych wniosków do każdego z banków znajduje się na naszej stronie pod linkiem: https://pzadwokaci.pl/frankowicze/#sekcja5.

W zaświadczeniu musi znaleźć się przede wszystkim informacja o uruchomieniu kredytu, czyli kiedy i w jakiej wysokości bank udostępnił się kwotę kredytu, historia jego spłaty oraz oprocentowania.

O zaświadczenie do banku najlepiej wystąpić za pośrednictwem Poczty Polskiej w formie listu poleconego wysyłanego z dowodem nadania i za zwrotnym potwierdzeniem odbioru na adres głównej siedziby banku. Wniosek można także złożyć osobiście w oddziale banku, jeżeli bank takowe oddziały posiada.

Bank wyda dokumenty w terminie od 30 do 60 dni. Jeżeli bank będzie się spóźniał z wydaniem dokumentów, można go ponaglić poprzez telefony na infolinię albo wysłanie reklamacji.

Oczekując na dokumenty, czyli w tzw. międzyczasie, można uzgodnić ostateczne warunki współpracy z naszą kancelarią, a następnie zawrzeć z nami umowę dot. obsługi sprawy z bankiem oraz udzielić nam pełnomocnictwa do reprezentowania w tej sprawie przed sądem. Oczywiście wszystkie te dokumenty Klienci otrzymują wcześniej celem zapoznania się i przenalizowania. Dla nas ważne jest, aby każdy Frankowicz – decydując się na proces z bankiem – miał pełną wiedzę o tym jak wygląda proces frankowy i jakie są jego możliwe konsekwencje.

Podsumowując proces z bankiem rozpoczynamy od indywidualnej analizy umowy kredytu, uzyskania dokumentacji kredytowej z banku i zawarcia umowy z kancelarią oraz udzielenia pełnomocnictwa.

Jeżeli jesteś Frankowiczem i chcesz dowiedzieć się, czy i o co możesz walczyć w sądzie, to prześlij nam swoją umowę kredytu na adres: biuro@pzadwokaci.pl.

adw. Karolina Pilawska.