WINDYKACJA
WARSZAWA

Czym jest windykacja?

Dbałość o płynność finansową stanowi jeden z najważniejszych elementów zarządzania przedsiębiorstwem. Opóźnienie lub brak zapłaty za dostarczony towar lub zrealizowane usługi może doprowadzić do upadłości firmy. Bazując na bogatym doświadczeniu Kancelaria Pilawska Zorski Adwokaci oferuje pełną obsługę prawną procesu windykacyjnego na terenie całego kraju. Nasz zespół adwokatów z Kancelarii w Warszawie zapewnia profesjonalne wsparcie w odzyskiwaniu należności w sprawach cywilnych i gospodarczych, z którymi inna firma windykacyjna, nie będąca kancelarią prawną, miałaby problem.

ZADZWOŃ:
+48 574 044 974

e-mail: biuro@pzadwokaci.pl

poniedziałek – piątek
9:00 – 17:00
POZWÓL SOBIE POMÓC

Pomoc adwokata to kluczowy krok w zapewnieniu sobie solidnej i skutecznej obrony. Dzięki naszemu doświadczeniu, wiedzy i umiejętnościom prawniczym, jesteśmy w stanie zapewnić Ci fachową i kompleksową pomoc.

ZADZWOŃ:
+48 574 044 974

e-mail: biuro@pzadwokaci.pl

poniedziałek – piątek
9:00 – 17:00

KANCELARIA WINDYKACYJNA PZ ADWOKACI – JAKIE USŁUGI WIDNYKACYJNE OFERUJEMY?

Jako Kancelaria możemy pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w postępowaniach z dłużnikami w Polsce i za granicą. Pomogliśmy naszym Klientom odzyskać setki tysięcy złotych, chroniąc ich przed zatorami płatniczymi i umożliwiając kontynuowanie działalności. Specjalizujemy się w następujących rodzajach windykacji:

  • windykacja polubowna, obejmująca wystosowanie do dłużnika przedsądowego wezwania do zapłaty pod rygorem skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, a w określonych przypadkach także prowadzenie negocjacji dotyczących zasad i terminów spłaty długu
  • windykacja sądowa, czyli przygotowanie pozwu o zapłatę w oparciu o dane i informacje uzyskane od Klienta i występowanie w jego imieniu w toku postępowania sądowego, którego celem jest uzyskanie prawomocnego nakazu zapłaty lub wyroku
  • windykacja komornicza, polegająca na reprezentacji Klientów w postępowaniach egzekucyjnych prowadzonych przez komornika, w tym przygotowywaniu wniosków o wszczęcie egzekucji

WINDYKACJA WARSZAWA – ZASADY WSPÓŁPRACY Z NASZĄ KANCELARIĄ

Windykacja należności prowadzona przez naszą Kancelarię w Warszawie rozpoczyna się od zgromadzenia niezbędnych dokumentów, w oparciu o które jesteśmy w stanie ustalić kwotę, jaką powinien uiścić dłużnik, a także termin jej wymagalności, który ma znaczenie dla wysokości odsetek. Zabierz je ze sobą na pierwsze spotkanie, abyśmy mogli ocenić zakres czynności niezbędnych do odzyskania długu i dokonać stosownej wyceny.

WYMAGANE DOKUMENTY

  umowa,

  niezapłacone faktury,

  wymiana korespondencji z dłużnikiem, z której wynika, że zobowiązał się do spłaty zadłużenia,

  dowód zrealizowania usługi przez wierzyciela.

WYCENA WINDYKACJI

Na wycenę usług naszej Kancelarii w Warszawie w zakresie windykacji wpływa kilka czynników. Najważniejszym z nich jest etap, na jakim uda się nam odzyskać Twoje pieniądze. Niekiedy wystarczające będzie samo wezwanie dłużnika do zapłaty. Jak pokazuje nasze doświadczenie, skuteczność wezwań do zapłaty wysyłanych przez naszą Kancelarię jest bardzo wysoka. Zależy nam, abyś jako wierzyciel poniósł koszty wyłącznie tych czynności, które faktycznie muszą zostać przez nas wykonane. Masz pytania? Skontaktuj się z nami, a otrzymasz wstępną ofertę dotyczącą naszych usług.

ZADZWOŃ:
+48 574 044 974

e-mail: biuro@pzadwokaci.pl

poniedziałek – piątek
9:00 – 17:00
POZWÓL NAM SOBIE POMÓC

Dzięki naszej pomocy, liczne osoby, które ucierpiały na skutek nieuczciwych praktyk, odzyskały swoje pieniądze. Zdobyte przez nas doświadczenie pokazuje, że warto zdecydować się na podjęcie kroków prawnych i domaganie się zwrotu należnych środków.

ZADZWOŃ:
+48 574 044 974

e-mail: biuro@pzadwokaci.pl

poniedziałek – piątek
9:00 – 17:00

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI – JAK WYGLĄDA PROCES KROK PO KROKU

Windykacja długów to proces wieloetapowy. Składa się na niego szereg czynności:

KROK 1

Gromadzenie dokumentów (faktur, umów itp.), zawierających niezbędne dane dotyczące klienta, kontrahenta i powstałego zadłużenia.

KROK 2

Przygotowanie wezwania do zapłaty bez zbędnej zwłoki z zastrzeżeniem, że brak uregulowania należności w terminie skutkował będzie skierowaniem sprawy na drogę postępowania sądowego.

KROK 3

Podjęcie rozmów z dłużnikiem w zakresie zasad i warunków spłaty.

KROK 4

W sprawach spornych, gdy odzyskanie środków powyższą drogą okazuje się nieskuteczne, przygotowywanie pozwów do sądu oraz reprezentacja w toku posiedzeń sądowych.

KROK 5

Gdy sąd wyda nakaz zapłaty lub wyrok, a kontrahent dalej nie zapłaci, konieczne jest przygotowanie wniosku o wszczęcie egzekucji i zastępstwo Klientów w postępowaniu przez komornikiem.

SKUTECZNA WINDYKACJA – DLACZEGO MY?

Pilawska Zorski Adwokaci to nie firma windykacyjna, ale zespół profesjonalnych prawników. Nasze wieloletnie doświadczenie w pracy z przedsiębiorcami pokazało nam, jak istotną rolę odgrywa sprawna windykacja długów. Zaufały nam dziesiątki przedsiębiorców, którzy powierzyli nam setki swoich spraw. Nasz multidyscyplinarny zespół prawników doprowadził do podjęcia licznych postępowań sądowych i komorniczych, które zakończyły się sukcesem. Nasza Kancelaria prawna Warszawa nie tylko pomoże Ci w windykacji długów, ale także zabezpieczy Cię przed niewypłacalnością kontrahentów w przyszłości. Skontaktuj się z nami i sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

Kontakt

PZ Adwokaci

adres ul. Belgijska 11
lok. 9, 02 - 511 Warszawa

Skontaktuj się z nami