WALCZYMY W GRODZIE KRAKA 💪 💪 💪 💪 💪

Udostępnij:
Oceń ten wpis!

Dziś w Sądzie Okręgowym w Krakowie odbyła się rozprawa w jednej z najtrudniejszych spraw w dotychczasowej historii naszej Kancelarii, którą śmiało możemy określić mianem „z piekła do nieba”.

Przypomnijmy historię tej sprawy:

7 lat temu sąd wydał nakazał zapłaty w sprawie tzw. kredytu frankowego. Wówczas Klienci nie wiedzieli jeszcze, że mogą się temu skutecznie przeciwstawić (przypomnijmy – to 2016 rok). Kolejne lata, to lata udręki i walki w sądach. Przeszli przez wszystko – wniosek o przywrócenie terminu, skargę o wznowienie postępowania, a ostatecznie – w ich imieniu skargę nadzwyczajną złożył nawet Rzecznik Praw Obywatelskich, którą Sąd Najwyższy niestety oddalił. Próbowaliśmy wszystkiego, ale nie poddaliśmy się do końca.

W dość nowatorskim trybie złożyliśmy pozew o pozbawienie tytułu wykonawczego wykonalności wraz z wnioskiem o zawieszenie postępowania egzekucyjnego, a przypomnijmy – teoretycznie przepisy polskiej procedury nie przewidują wprost takiej możliwości przy prawomocnych wyrokach. Przywołaliśmy jednak szereg orzecznictwa unijnego oraz fakt, że sąd bezrefleksyjnie „klepnął” twierdzenia banku w nakazie. Pierwszy pozew i wniosek o zabezpieczenie się nie powiódł, podjęliśmy drugą próbę.

Pierwszy CUD wydarzył się w kwietniu 2023 roku, kiedy to dostaliśmy informację, że Sąd Okręgowy w Krakowie postanowieniem z dnia 21 kwietnia 2023 roku w sprawie o sygn. akt I C 1582/23 zawiesił postępowanie egzekucyjne do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia w sprawie oraz podzielił w całości naszą argumentację – w tym zakresie odstąpił nawet od uzasadnienia, wskazując, że wniosek jest uzasadniony w całości. Sprawa była tym bardziej ciekawa, że był już wyznaczony termin licytacji nieruchomości, który został odwołany❗️❗️❗️

Dziś odbyła się rozprawa, gdzie nasi Klienci zostali przesłuchani. Na rozprawie reprezentował ich mec. Andrzej Zorski, który jest „mózgiem całej operacji”. Na rozprawie stawili się także przedstawiciele Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu, którym serdecznie dziękujemy za obecność i wsparcie 🥰 🥰 🥰 To przecież dzięki Stowarzyszeniu kredytobiorcy trafili właśnie do naszej Kancelarii.

Widzimy duże światło w tunelu, aby ta sprawa zakończyła się pomyślnie dla naszych Klientów i aby wreszcie odetchnęli z ulgą 🤩 🤩 🤩