KOLEJNI KLIENCI Z WYKREŚLONĄ HIPOTEKĄ BANKU 🏠🏠🏠

Udostępnij:
Oceń ten wpis!

Takie listy lubimy dostawać najbardziej 😊 Kolejni nasi Klienci po prawomocnie zakończonej sprawie z Deutsche Bank Polska S.A., w której Sąd Apelacyjny w Warszawie stwierdził nieważność ich Umowy kredytu, mają wykreśloną hipotekę tego banku z księgi wieczystej swojej nieruchomości. Sądowi wieczystoksięgowemu zajęło to około 6 miesięcy do daty wpływu naszego wniosku.

W tym przypadku Deutsche Bank Polska S.A. wydał list mazalny, czyli zgodę na wykreślenie hipoteki. Nie zawsze banki postępują w ten sposób, ale nasze doświadczenia pokazują, że w tej kwestii nastąpiła zmiana na plus i zdecydowanie częściej niż jeszcze 2-3 lata temu banki dobrowolnie wydają takie zgody. Zdarza się jednak, że bank odmawia wydania listu mazalnego i co wtedy❓❓❓ Czy dysponujemy prawnymi środkami przymusu, aby wykreślić hipotekę banku ❓❓❓

Przede wszystkim coraz częściej sądy wieczystoksięgowe dokonują wykreślenia hipoteki banku w oparciu o sam wyrok ustalający nieważność umowy kredytu, przy czym ważne jest, aby ta nieważność została stwierdzona w sentencji wyroku, a nie w jego pisemnym uzasadnieniu. W naszej ocenie z biegiem czasu w sądach wieczystoksięgowych ukształtuje się właśnie taka praktyka – jeżeli były kredytobiorca nie będzie dysponował zgodą banku na dokonanie takiej czynności.