JAK ZADŁUŻAJĄ SIĘ POLACY❓❓❓

Jak zadłużają się Polacy?
Udostępnij:
Oceń ten wpis!

Jak wynika z danych zgromadzonych w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor i Biurze Informacji Kredytowej w pierwszym kwartale 2024 roku przeterminowane zadłużenie konsumentów w Polsce wzrosło do rekordowej kwoty 85,7 mld zł. Z problemami w spłacie bieżących rachunków, alimentów oraz kredytów boryka się już 2 640 968 osób, czyli co dwunasta pełnoletnia osoba w naszym kraju. Średnie zadłużenie na osobę wynosi 32.435 zł. Liczby są zatrważające ⚠️⚠️⚠️

Czy jednak wszystkie te długi są „prawdziwe”❓ Okazuje się, że nie zawsze. W umowach pożyczek gotówkowych, chwilówek czy kredytów konsumenckich w zdecydowanej większości przypadków znajdują się wady prawne, które mogą skutkować sankcją kredytu darmowego (SKD). W konsekwencji zastosowania takiej sankcji musimy oddać kwotę kapitału, ale bez odsetek czy dodatkowych opłat naliczonych przez bank czy instytucję parabankową. Warto zatem analizować zawarte umowy i weryfikować wysokości zobowiązań.

O długach Polaków adw. Karolina Pilawska mówiła w dniu 4 czerwca 2024 roku w programie „Prosto z Mazowsza: w TVP 3 Warszawa.